Blog

Zde se budou postupem času objevoval různé články ohledně palivového dřeva. Tyto články jsou naše vlastní, psané z našich poznatků, vlastního měření a vlastních zkušeností, popřípadě zkušeností našich zákazníků. Pouze některé tabulkové hodnoty mohlou být převzaty s uvedením zdroje.

Volná místa

Momentálně nabízíme volná místa na pozice: pracovník výroby - obsluha pásové pily pro pořez kulatiny a pracovník výroby - obsluha poloautomatického štípače

Nabízíme práci v moderním prostředí na nových strojích, zaměstnanecké slevy a benefity, jednosměnný provoz.

INSPIRACE - tvorba z polínek

Možná jste již z našeho mailingu zaznamenali rady a tipy ohledně nejrůznějších témat z oblasti dřeva, tvorby, údržby zahrady a inspirace. Tentokrát přinášíme inspiraci na tvorbu luxusního obkladu vytvořeného z dřevěných dlaždic, který si můžete bez problému doma vyrobit a to z velmi dostupné a levné suroviny - palivového dřeva.

Správné skladování dřeva

V tomto článku se dozvíte nejen to, že dřevu déšť vůbec nevadí, ale také proč rozhodně nepřekrývat dřevo plachtou a proč skládat polínka kůrou dolů.

Vlastnosti jednotlivích dřevin

Velmi podrobně si představíme jednotlivé dřeviny (skupiny dřevin), které u nás naleznete v nabídce. Vlastnosti dřevin: dub, buk, jasan, habr, bříza, topol, jehličnaté dřeviny a ovocné dřeviny. Využití, výhřevnosti, výhody a nevýhody těchto dřevin.

1 m3 zemního plynu = 2,5 kg palivového dřeva

Tímto výpočtem si můžete orientačně spočítat spotřebu palivového dřeva při přechodu z topení plynem. Musíme ovšem odečíst spotřebu plynu na ohřev vody a vaření. Další informace uvnitř článku - jak spočítat spotřebu u novostavby a další užitečné vzorečky.

Vše o palivovém dřevu

Zde najdete jednotky dřeva, tabulky výhřevností, hmotností, tabulku vlivu vlhkosti na výhřevnost a jiné. Je zde také vysvětleno, proč mají ve výsledku všechny dřevní druhy v přepočtu na kg přibližně stejnou výhřevnost.

Pokračování - o dřevě

Opravdu se vyplatí topit dřevem? Co mě to bude stát za úsilí? Jak složitý je přechod z plynu? Kolik opravdu ušetřím? Jak vybrat dřevo? Kde se ho sehnat? Ušetří mi něco i přitápění v kamnech nebo krbu? Pokud jste si také někdy pokládali tyto otázky, zde na ně najdete odpovědi.

Mulčovací kůra

Mulčovací kůra najde svoje využítí téměř na každém záhonku, zahradě, předzahrádce či v parku. Důvodů pro použití je hned několik:

Mulčovací kůra

  • Především lze díky mulčovací kůre snadno udržet i velké plochy v bezplevelném stavu.
  • Mulčovací kůra udržuje vlhkost v půdě a zahraňuje ztrátě vláhy
  • Nesmíme zapomínat na její estetické použití. Záhonky šikovně obsypané mulčovací kůrou vypadají příjemně a udržovaně.
  • V zimě navíc chrání kořeny před mrazy, v létě před sluncem.

Wraptime - válce 1,7 m3 (PRMS)

wraptime

Připravili jsme pro Vás nové moderní balení palivového dřeva. 

 

Paleta wraptime si ponechává všechny výhody klasických skládaných palet (klecí) a přináší mnoho výhod nových.

Má výšku 150cm a základnu na klasické paletě 120x120cm. Polínka dřeva jsou uspořádány do válce a pevně omotány prodyšnou silnou síťovinou, která podporuje přirozené vysychání dřeva. Dřevo tak vysychá až o 25% rychleji.

Srovnání cen vytápění

Srovnání nákladů na výtápění jednotlivými způsoby a druhy paliv. Například přímotopy, plynová topení, tepelné čerpadlo, palivové dřevo a jiné